Studutch Auction

2 STRAWS CORNET OBOLENSKY

Het fenomeen van “nooit eerder”

Bekijk heel de veiling collectie

30 jan. 2023 20:10:00

Verkocht voor
2.050,00

Verkocht naar Nederland

Nooit eerder was een hengst zo succesvol. Nooit eerder domineerde een hengst met zijn eerste jaargangen direct de internationale concoursen. En nooit eerder gaf een hengst zoveel aanleg door voor de grote sport.

Fenomeen vanaf dag 1

Vanaf de eerste dag dat Cornet Obolensky de fokkerijwereld betrad, houdt de charismatische schimmel sporters en fokkers in de ban. Ademloos keek het publiek op de Westfaalse hengstenkeuring toe hoe het driejarige fokproduct uit de gouden combinatie Clinton x Heartbreaker speelde met de hindernissen. In de 30-dagen-test scoorde de fenomenale atleet een 9.24 voor de springonderdelen en een 10 voor het vrijspringen.

De fascinatie voor het springgeweld van Cornet Obolensky nam alleen maar toe vanaf het moment dat de hengst onder het zadel kwam van Marco Kutscher. Met achteloos gemak bedwong deze combinatie de zwaarste vijfsterren parcoursen ter wereld en werden grote successen behaald.

Nakomelingen

Naast een geweldige sporthengst bleek Cornet Obolensky zo mogelijk een nog betere fokhengst te zijn. Hij staat erom bekend niet alleen zeer veel paarden op 1.60m-niveau te geven, maar hieronder ook nog eens opvallend veel winnaars, tot aan de grootste kampioenschappen toe. Een prachtig voorbeeld is zijn zoon Clooney, met de Zwitser Martin Fuchs winnaar van individueel goud op het EK van 2019 in Rotterdam.

Uit de eerste jaargang van Cornet Obolensky was het direct raak, met de gekeurde, later op 1.65m presterende tophengsten Cristallo I (Henrik von Eckermann), Cornado NRW (Marcus Ehning) en Conte Bellini (Kristaps Neretieks). Ook de fenomenale Cornet d’Amour (Daniel Deusser) komt uit Cornets eerste jaargang. Deze combinatie won in 2015 de wereldbekerfinale. Tijdens de wereldbekerfinale van 2016 won zoon Corbinian (Steve Guerdat), met Cornet d’Amour en Cornado NRW op de plekken drie en vier. Maar we kennen nog meer wereldtoppers van Cornet Obolensky, zoals Cornetto K (Alberto Zorzi), Aken-winnaar Coree (Gregory Wathelet) en natuurlijk Comme Il Faut (Marcus Ehning).

Gewilde veulens

Dat de veulens van Cornet Obolensky al jarenlang zeer gewild zijn, spreekt met bovenstaand verhaal bijna voor zich. De verkoopprijzen braken record na record en al in 2015 brachten de 26 veulens die op topveilingen in Nederland en België onder de hamer kwamen een nooit eerder gezien gemiddelde(!) van ruim € 24.000,- in de boeken.

Inmiddels is Cornet Obolensky bij alle gerenommeerde springstamboeken gekeurd. Ook bij het KWPN is zijn nafok zeer gewild, wat tot heden al acht gekeurde zonen opleverde.

Het moge duidelijk zijn. Nooit eerder zette een hengst zo imponerend de toon en nooit eerder bood een hengst zoveel zekerheid over het talent van zijn kinderen.

BTW 9.00%
Locatie Nederland
Geboortedatum draagmerrie 06-05-2024

PEDIGREE

Studutch Auction
CLINTON
CORRADO I
COR DE LA BRYERE
SOLEIL
URTE
MASETTO
OHRA
RABANNA VAN COSTERSVELD
HEARTBREAKER
NIMMERDOR
BACAROLE
HOLIVEA VAN COSTERSVELD
RANDEL Z
GUDULA O

INFO

Mogelijkheid tot het maken van geldige gezondheidspapieren voor het verzenden van het sperma binnen de EU. Kosten van het maken van gezondsheidspapieren bedragen € 250.

De verzending dient te worden georganiseerd door de Koper. Kosten van verzenden en klaar maken van gezondheidspapieren zijn voor Koper.